Kevätnäytökset 28.-30.5.2021 striimataan, videot nyt katsottavissa

Näytökset löytyvät Footlight Onlinesta 10 € / näytös, jolla voit katsoa 30 päivää, klikkaa TÄSTÄ.

Tanssikeskus Footlightin vuoden 2021 kevätnäytökset tanssitaan Mannerheimintien studiollamme salissa 3.

Näytökset toteutetaan live streaming esityksinä.

KLIKKAA TÄSTÄ STREAMING-LIPPUJEN VERKKOKAUPPAAN.

Näytökset tanssitaan:

  • Perjantai 28.5.2021
    • klo 17.00
    • klo 19.00
  • Lauantai 29.5.2021
    • klo 12.00
    • klo 13.30
    • klo 15.00
    • klo 17.00
    • klo 19.00
  • Sunnuntai 30.5.2021
    • klo 12.00
    • klo 13.30
    • klo 15.00
    • klo 17.00
    • klo 19.00

Pitääksemme huolta esiintyjiemme sekä henkilökuntamme turvallisuudesta, pyydämme teitä kiinnittämään erityistä huomiota antamiimme ohjeisiin näytöspaikalla toimimiseen. 

Liput voit ostaa vain verkkokaupastamme ja ohjeet toimitamme sinulle sähköpostitse. Lippuja ei tarvitse erikseen noutaa toimipisteestämme.

Lipuilla ei ole vaihto- tai palautusoikeutta.

Kenraaliharjoitukset Manskulla Mannerheimintie 6 B (päivitetty 24.5.2021):

KenraaliharjoitusNäytösTanssin nimiOpettaja/KoreografiTaso ja ikäryhmäEsiintyjien tuntikoodi
30.5. Su klo 16.15-16.30su 17 Always Look on the Bright Side of Life  Anjala SatuPt Nuoret 1-Aikuiset9008
23.5. Su klo 15.00-15.15la 15 AlohaAntonio ReineLastentanssi 5-6v.1405
23.5. Su klo 15.15-15.30la 17Beyonce mixAntonio ReineJ1 Lapset 2-Nuoret 14011
23.5. Su klo 15.30-15.45su 13.30 Mystery BoxAntonio ReineAlkeet 2 Lapset 18022
23.5. Su klo 15.45-16.00su 15 GreedyAntonio ReineAlkeet 2 Lapset 28027
23.5. Su klo 16.00-16.15su 17 WonderAntonio ReinePt Lapset 28034
23.5. Su klo 16.15-16.30su 19 DreamgirlsAntonio ReineJ2 Lapset 2-Nuoret 18053
27.5. To klo 16.30-16.45la 13.30 LemonadeAntonio ReinePt Lapset 1-2727
27.5. To klo 16.45-17.00la 13.30 Agents and ThievesAntonio ReineAlkeet 2 Lapset 18005
Oman tunnin kohdalla (27.5.)la 19 Into the FogAspvik JanneJ1 Nuoret 2-Aikuiset5016
24.5. Ma klo 20.45-21.00la 19 Hairspray!Grotell MariaOpen Nuoret 2-Aikuiset8066
23.5. Su klo 16.45-17.00la 15, la 17Wish I WasHavimäki LinneaEK DaylightEK Daylight
23.5. Su klo 17.15-17.30la 15, la 19ShadowHentunen IdaEK TwilightEK Twilight
24.5. Ma klo 18.00-18.15su 13.30 ReaktioHentunen IdaJ1 Nuoret 1-28052
24.5. Ma klo 18.15-18.30su 17 Just DanceHentunen IdaAlkeet 2 Lapset 1-28004
24.5. Ma klo 18.30-18.45su 15 StaminaHentunen IdaAlkeet 2 Lapset 1-28010
24.5. Ma klo 18.45-19.00la 13.30Just DanceHentunen IdaAlkeet 2 Lapset 1-28024
24.5. Ma klo 19.00-19.15la 15 DreamHentunen IdaPt Lapset 2-Nuoret 18039
24.5. Ma klo 19.15-19.30la 13.30, su 19DreamHentunen IdaJ1 Nuoret 1-28050
24.5. Ma klo 19.30-19.45su 15 Before you goHentunen IdaAlkeet 2 Nuoret 1-Aikuiset905
24.5. Ma klo 19.45-20.00la 15 You broke me firstHentunen IdaJ2 Nuoret 1-Aikuiset904
23.5. Su klo 17.00-17.15la 12, la 13.30, la 17The Woodoo MasterBeata, Isabel, Kate & EmmiEK TwilightEK Twilight
23.5. Su klo 18.30-18.45su 12, su 17HerElsiEK SunlightEK Sunlight
23.5. Su klo 18.45-19.00la 17, la 19Nothing really mattersKatariina & Stella EK SunlightEK Sunlight
 la 13.30, su 13.30You don't even know meLilliEK SunlightEK Sunlight
27.5. To klo 17.00-17.15la 19, su 15MineKerttuEK SunlightEK Sunlight
27.5. To klo 17.15-17.30la 12, la 15Chasing StarsAdaEK SunlightEK Sunlight
23.5. Su klo 19.00-19.15la 12, la 15FearHettithanthri SathisEK TwilightEK Twilight
29.5. La klo 09.30-9.45la 15 Feeling FreeHettithanthri SathisAlkeet 2 Lapset 1-28025
29.5. La klo 09.45-10.00la 12, la 13.30, su 17MemoryHettithanthri SathisEK SunlightEK Sunlight
23.5. Su klo 14.00-14.15la 17 Paparazzi baletissaJokimies AnniAlkeet 1 Lapset 11009
23.5. Su klo 14.15-14.30su 13.30 Nukkejen KesäyöJokimies AnniAlkeet 2 Lapset 1-2 1018
23.5. Su klo 14.30-15.00su 15 Kukkaisvalssi baletista PähkinänsärkijäJokimies Anni & Savela MariannaLapset 2-Nuoret 11025 ja 1017 
25.5. Ti klo 19.15-19.30pe 17SeikkailuKarrenberg FeliciaLasten Show 5-6v.1406
25.5. Ti klo 19.30-19.45la 12 Kesäpäivä kavereitten kanssaKarrenberg FeliciaAlkeet 1 ja Pt Lapset 1-2722 ja 728
25.5. Ti klo 19.45-20.00la 19 VibesKarrenberg FeliciaAlkeet 1 ja Pt Nuoret 1-Aikuiset708 ja 714
25.5. Ti klo 20.00-20.15la 19 In my headKarrenberg FeliciaJ2 Lapset 2-Nuoret 18054
25.5. Ti klo 20.15-20.30pe 19 FanitKarrenberg FeliciaAlkeet 2 Nuoret 1-24005
25.5. Ti klo 19.00-19.15pe 19 Olen vain minä Kela OskariJ2 Nuoret 1-Aikuiset9018 (Ronya ja Lia)
26.5. Ke klo 16.00-16.15la 19 Method manKyrönseppä AinuPt Nuoret 1-Aikuiset716
26.5. Ke klo 16.15-16.30pe 19 Can't get you out of my mindKyrönseppä AinuPt Nuoret 1-Aikuiset733
26.5. Ke klo 16.30-16.45la 19Get rightKyrönseppä AinuAlkeet 1 ja Alkeet 2 Lapset 1-2709, 707 ja 701
25.5. Ti klo 16.00-16.15su 17 LauluLepoaho SannaAlkeet 2 Lapset 1725
25.5. Ti klo 16.15-16.30su 13.30 LevitateLepoaho SannaPerustaso Lapset 1-2726
25.5. Ti klo 16.30-16.45la 13.30A Friend Like MeLepoaho SannaLastentanssi 3-4v.1407
25.5. Ti klo 16.45-17.00la 15SmurffibeatLepoaho SannaLastentanssi 5-6v.1408
24.5. Ma klo 16.00-16.15su 13.30Hola Chicas!Mäkelä IdaPerustaso Lapset 28033
24.5. Ma klo 16.15-16.30su 12 KevätMäkelä IdaAlkeet 2 Lapset 1-2 Alkeet8059
24.5. Ma klo 16.30-16.45su 12 Trust meMäkelä IdaAlkeet 2 & Perustaso Nuoret 2-Aikuiset903 & 907
24.5. Ma klo 16.45-17.00pe 19Beautiful MorningMäkelä IdaAlkeet 2 Lapset 7-10v8023
24.5. Ma klo 17.00-17.15su 19Lentoon!Mäkelä IdaAlkeet 1 Lapset 18003
25.5. Ti klo 17.00-17.15la 12 Angry BirdsMäyrä AnneLastentanssi 3-4v.1410
25.5. Ti klo 17.15-17.30su 17 KuutamollaMäyrä AnneLasten show 5-6v.1423
25.5. Ti klo 17.30-17.45su 12 KuutamollaMäyrä AnneLasten show 5-6v.1431
25.5. Ti klo 17.45-18.00su 19 Joku jonka tapasit joskusMäyrä AnneAlkeet 1 Lapset 18002
25.5. Ti klo 18.00-18.15su 19 Rakastunut hirviöönMäyrä AnneAlkeet 1 Lapset 1-28009
25.5. Ti klo 18.15-18.30su 12LeidiMäyrä AnneAlkeet 2 Lapset 18020
25.5. Ti klo 18.30-18.45la 13.30 I need YouMäyrä AnnePt Lapset 1-28032
25.5. Ti klo 18.45-19.00pe 17 HurtMäyrä AnneJ1 Lapset 28046
26.5. Ke klo 16.45-17.00su 19 CrossfireMäyrä AnneJ2 Lapset 2-Nuoret 18055
26.5. Ke klo 17.00-17.15la 17 Miks? Mäyrä AnneJ2 Lapset 2-Nuoret 18055
26.5. Ke klo 17.15-17.30la 17 Stop This FlameMäyrä AnneJ2 Lapset 2-Nuoret 18055
26.5. Ke klo 17.30-17.45la 15, la 19, su 12, su 15La La LandMäyrä AnneEK SunlightEK Sunlight
26.5. Ke klo 17.45-18.00pe 17, la 19, su 12, su 19WordsMäyrä AnneEK TwilightEK Twilight
29.5. La klo 16.15-16.30la 17 Into the lightNascimento ElisaPerustaso Lapset 2741
26.5. Ke klo 18.15-18.30pe 17 Party FavorsNenonen TeijaAlkeet 1 Nuoret 1-Nuoret 24002
26.5. Ke klo 18.30-18.45pe 19 My OasisNenonen TeijaPt Lapset 24006
26.5. Ke klo 18.45-19.00la 12 FlameNenonen TeijaAlkeet 2 Lapset 1 + Starlight EK8021
26.5. Ke klo 19.00-19.15pe 17 Sparkling diamondsNenonen TeijaPt Lapset 2-Nuoret 18040
26.5. Ke klo 19.15-19.30la 17 MessNenonen TeijaJ1 Lapset 2 8045
27.5. To klo 16.00-16.15pe 17, su 15Northern lightsNenonen TeijaEK StarlightEK Starlight
27.5. To klo 21.00-21.15pe 19SweatingNenonen TeijaOpen Nuoret 2-Aikuiset4004
Sovitaan opettajan kanssape 19, la 13.30Pihalla tuulee taasNenonen Teija Ada, Noomi, Venla
27.5. To klo 16.15-16.30la 19, su 15, su 17(ei vielä tiedossa)Nenonen Teija & Karrenberg FeliciaEK Sunlight ja KisaryhmäEK Sunlight ja Kisaryhmä
26.5. Ke klo 20.00-20.15pe 19, la 19, su 12, su 13.30Broken MirrorNenonen Teija ja ryhmä itseEK Sunlight ja KisaryhmäEK Sunlight ja Kisaryhmä
29.5. La klo 10.00-10.15la 15 Ei!Paakkanen SaanaLastentanssi 5-6v.1425
29.5. La klo 10.15-10.30su 13.30 Who ya gonna call?Paakkanen SaanaShow J1 Lapset 1-28043
22.5. La klo 16.15-16.30la 17 WavesPatronen TanjaBaletti alkeet 1 Lapset 11013
29.5. La klo 10.30-10.45la 12 Who's there?Patronen TanjaShow alkeet 1 lapset 18014
23.5. Su klo 13.45-14.00pe 17 TanssiaisetPatronen TanjaSatubaletti 5-6v. ja Esibaletti 6v.+ 1001, 1003
Ei kenraaliala 12 Keijujen pyykkipäiväPatronen TanjaLastentanssi 3-4v.1419
28.5. Pe klo 15.30-15.45pe 17 KissatSavela MariannaAlkeet 2 Lapset 1-21020
28.5. Pe klo 15.45-16.00la 13.30Juhlan tunnelmaaSavela MariannaAlkeet 1 Lapset 1-21021
29.5. La klo 10.45-11.00la 12 KevätSavela MariannaAlkeet 1 Lapset 11006
30.5. Su klo 10.15-10.30su 13.30LovelySavela MariannaPt Lapset 1-28007
30.5. Su klo 10.30-10.45su 12KissatSavela MariannaAlkeet 1 Lapset 11072
23.5. Su klo 18.15-18.30la 12, la 19, su 13.30, su 19Red IdeaSchorin EnniEK SunlightEK Sunlight
23.5. Su klo 17.30-17.45su 13.30, su 15Jospa vaikka tanssittaisiinSchorin-Keltto TainaEK Starlight9011
23.5. Su klo 17.45-18.00la 13.30, la 15AkkilapSchorin-Keltto TainaJ1 Lapset 1-29014
23.5. Su klo 18.00-18.15la 17, su 12Seuraan sua ja säkin Mua!Schorin-Keltto TainaJ1 Lapset 1-29014
24.5. Ma klo 17.15-17.30pe 19Sateella sateen sattuessaSchorin-Keltto TainaPt Lapset 1-29010
24.5. Ma klo 17.30-17.45la 19 LoisteliastaSchorin-Keltto TainaPt Lapset 1-29010
24.5. Ma klo 17.45-18.00su 19 Wink and a smileSchorin-Keltto Taina Mia ja Stella
24.5. Ma klo 20.00-20.15pe 17, su 13.30, su 17It don't mean a thingSchorin-Keltto TainaEK Sunlight9017
24.5. Ma klo 20.15-20.45pe 19, su 12, su 15Putting on The RizSchorin-Keltto TainaJ1-Edistyneet Nuoret 1-Aikuiset9020, 9016, 9019
24.5. Ma klo 20.15-20.45pe 19, la 12HoppuSchorin-Keltto TainaEdistyneet Nuoret 1-Aikuiset9020
Ei kenraaliape 17Kevättä kohdenSchorin-Keltto TainaAlkeet 1 Lapset 1-29003
Sovitaan opettajan kanssape 17, la 17PyöritelläänSchorin-Keltto TainaStarlight/ TwilightIsabel, Beata, Kate, Miriam
25.5. Ti klo 20.30-20.45pe 19, su 17, su 19EpicyJoel Hanna Anna, Susa, Oona
25.5. Ti klo 20.45-21.00pe 19TrioSpackstein TerhiCeili Nuoret 1-Aikuiset804
TANSSIKESKUS FOOTLIGHT KESKUSTA

SALIT: MANSKU 1-4
Mannerheimintie 6 A-B (4.krs.),
00100 Helsinki
Puh: 010 239 7690 / 050 551 3362
Email: studio@footlight.fi
Aukioloajat
Kaikki laskutusasiat hoidetaan Manskun oppilastoimistossa, sähköposti  laskutus@footlight.fi
TANSSIKESKUS FOOTLIGHT LEPPÄVAARA

SALIT: LEPPIS 1-3
Konstaapelinkatu 4
(Kauppakeskus Galleria 2. krs.)
02650 Espoo
Puh: 050 373 1951
Aukioloajat 
Leppiksessä toimii täyden palvelun tanssitarvikeliike, joka palvelee kaikissa tarvikkeisiin liittyvissä kysymyksissä.
TANSSIKESKUS FOOTLIGHT LAUTTASAARI

SALIT: LAUTTIS 1-3
Itälahdenkatu 18A, 2. kerros
00210 HELSINKI
Aukioloajat 
TUNNIT KOULUILLA
ROIHUVUORI: Porolahden peruskoulu, Roihuvuorentie 2, liikuntasali
TANSSITARVIKELIIKE 
FOOTLIGHT JA NETTIKAUPPA
Yrjönkatu 25, 00100 Helsinki
Konstaapelinkatu 4, 02650 Espoo

Yhteistyökumppanit

fiFinnish
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram