Kevätjuhlat SYKissä 26.5., 28.5. ja 29.5.2022

Sivu päivitetty 20.5.2022 klo 16.25.

Kevätnäytösten aikataulut:

  • torstai 26.5. klo 15 ja 18
  • lauantai 28.5. klo 15 ja 18
  • sunnuntai 29.5. klo 15 ja 18
  • kappaleiden sijoittuminen näytöksiin-listaus alla.

Näytökset pidetään Helsingin Suomalaisessa Yhteiskoulussa SYKissä (os. Isonnevantie 8, 00320 Helsinki).

Kenraaliharjoitukset pidetään SYKissä ke-su 25.-29.5.2022. Kenraaliharjoitusajat löydät alla olevasta taulukosta. Opettajat ilmoittavat mahdolliset tarkemmat ajat tanssitunnilla.

Liput 12 €, striimilippu 18 €. Osta liput verkkokaupastamme.

Esitettävät kappaleet ja niiden sijoittuminen näytöksiin (joitain muutoksia saattaa vielä tulla). Huom: jos selaat taulukkoa kännykällä, saattaa olla että joudut skrollaamaan taulukkoa oikealle.

Opettaja/
Koreografi
Tunnin tiedotTanssin nimiEsitysKenraalit
Anjala Satu9018 Alkeet 1
Lapset 1-2
Na Na NaLa 15 Pe Klo 18.50-19.20
Anjala Satu9001 Alkeet 1
Lapset 1-2
Something NewLa 18 Pe Klo 18.50-19.20
Anjala Satu9006 Alkeet 2
Nuoret 1-Aik
It's a Good DayLa 18 Pe Klo 18.50-19.20
Antonio ReineKerttuFalling in airTo 15,
To 18
To Klo 9.15-9.45
Antonio ReineElsiI'd rather go blindTo 18,
Su 15
To Klo 9.15-9.45
Antonio Reine8060 Pt
Lapset 1-2
Let's Get Loud!To 15,
To 18
Ke Klo 19.05-19.30
Antonio Reine8014 Alkeet 1
Lapset 1-2
Move!To 15To Klo 9.15-9.45
Antonio Reine4000 Alkeet 1
Lapset 2-Nuoret 1
MuchachaTo 18Ke Klo 19.05-19.30
Antonio Reine4014 Pt
Lapset 2-Nuoret 1
CircusTo 18Ke Klo 19.05-19.30
Antonio ReineKisaryhmäMan, I Feel
Like a Woman!
La 18,
Su 18
Pe Klo 17.25-17.35
Antonio ReineKisaryhmä A Lia, Noomi,
Ada, Olivia, Leonetta,
Katrina + varalla Saana
OrphansTo 15,
La 18
To Klo 9.15-9.45
Antonio ReineKisaryhmä B Emma,
Katarina, Alissa, Vilja,
Annika, Frida + varalla Saana
OrphansTo 18,
La 15
Ke Klo 17.40-17.55
Antonio ReineKisaryhmä C Stella, Lilli,
Kira, Ada K, Kerttu,
Elsi + varalla Saana
OrphansSu 15,
Su 18
Ke Klo 17.40-17.55
Anttila Päivi1039, 1054, 1060 Pt,
J1 ja J2 Nuoret 1-Aikuiset
Dancing QueenSu 18Su Klo 11.00-11.30
Anttila Päivi1023 Alkeet 2
Lapset 1-2
Päättymätön polkkaSu 18Su Klo 11.00-11.30
Hentunen IdaTwilightFENCESu 15,
Su 18
La Klo 10.55-11.35
Hentunen Ida8037 Pt
Lapset 2-Nuoret 1
Fly awaySu 18Su Klo 12.00-12.45
Hentunen Ida8015 Alkeet 2
Lapset 1-2
Fly awaySu 15Su Klo 12.00-12.45
Hentunen Ida907 Pt
Nuoret 1-Aikuiset
Do not speak as
loud as my heart
La 15La Klo 10.55-11.35
Hentunen Ida902 Alkeet 1
Nuoret 1-Aikuiset
Do not speak as
loud as my heart
To 18To Klo 10.05-11.15
Hentunen Ida904 Alkeet 1
Nuoret 1-Aikuiset
Do not speak as
loud as my heart
Su 15Su Klo 12.00-12.45
Hentunen Ida1418 Lastentanssi
5-6 v.
Panttereiden kevätkarkelotSu 15Su Klo 12.00-12.45
Hentunen Ida1420 Lastentanssi
5-6 v.
Panttereiden kevätkarkelotLa 15La Klo 10.55-11.35
Hentunen Ida1421 Lastentanssi
5-6v.
Panttereiden kevätkarkelotTo 15To Klo 10.05-11.15
Hentunen Ida914 J1-J2
Nuoret 1-Aikuiset 
THOUGHTTo 18To Klo 10.05-11.15
Hentunen Ida5006 Pt
Nuoret 1-2
Pattern of waterTo 18To Klo 10.05-11.15
Hentunen Ida905 Alkeet 2
Nuoret 1-Aikuiset
There were flowers
that were dry
Su 18Su Klo 12.00-12.45
Hentunen Ida8052 J1
Nuoret 1-2
Woven songSu 18Su Klo 12.00-12.45
Hentunen IdaTwilight duo
Isabel ja Kate
Will you trust me?To 15,
To 18
To Klo 10.05-11.15
Hentunen IdaTwilight duo
Emmi ja Beata
FriendshipTo 15,
Su 15
To Klo 10.05-11.15
Hentunen IdaTwilight trio
Saskia, Elvi ja Olivia
DollsLa 15,
Su 15
La Klo 10.55-11.35
Hentunen IdaTwilight soolo
Isabel
Bird set freeTo 18,
La 18
To Klo 10.05-11.15
Hentunen IdaTwilight soolo
Kate
Outside The BoxTo 15,
Su 15
To Klo 10.05-11.15
Hentunen Ida8039 Pt
Lapset 2-Nuoret 1
WavesTo 15To Klo 10.05-11.15
Hettithantri SathisKerttu, Ada
ja Elsi
GuardiansLa 15La Klo 11.35-12.00
Hettithantri SathisBeataReachTo 15,
Su 15
Ke Klo 16.30-17.20
Hettithantri SathisEmmiMomentsSu 15,
Su 18
Ke Klo 16.30-17.20
Hettithanthri SathisStellaIllusionTo 15,
Su 18
Ke Klo 16.30-17.20
Hettithantri SathisSunlightGuardiansTo 15,
La 18
Ke Klo 16.30-17.20
Hettithantri Sathis703, 723 Alkeet 2
Lapset 1-2 ja
J1 Nuoret 1-Aikuiset
ConductLa 18Ke Klo 16.30-17.20
Hettithantri Sathis8035 Pt
Lapset 2
DirectionSu 18Ke Klo 16.30-17.20
Hettithantri SathisLiaSpaceLa 18,
Su 18
La Klo 11.35-12.00
Jokimies AnniPTO 119RivierallaTo 15To klo 13.15-14.00
Jokimies Anni1045 J1 Lapset 2-
Nuoret 1 (Twilight,
Sunlight, KR)
Ote baletista
Paquita
To 18,
La 15,
Su 18
To klo 13.15-14.00
Jokimies Anni1008 Alkeet 2
Lapset 1-2
KesäagentitTo 15To klo 13.15-14.00
Jokimies Anni1031 Pt
Lapset 1-2
Miaukuvaa elämääTo 15To klo 13.15-14.00
Jokimies Anni1033 Pt
Lapset 1-2
Sibelius ConcertoLa 15La Klo 13.15-13.45
Jokimies AnniMiaukuvaa elämääTo 18To klo 13.15-14.00
Jokimies Anni &
Kraft Eerika
1045 J2-J3Ote baletista Coppelia, maalaistyttöjen tanssiLa 15,
La 18
La Klo 13.15-13.45
Nenonen Teija/ Kanerva LilliLilliGet out of my headTo 18,
La 15
Ke Klo 17.20-17.40
Karrenberg Felicia8061 Pt
Lapset 2-Nuoret 1
Girl bandLa 15La Klo 9.50-10.20
Karrenberg Felicia732 Alkeet 2
Nuoret 1-Aikuiset
Red mercedesLa 18La Klo 9.50-10.20
Karrenberg Felicia1425 Lastentanssi
5-6v.
Under the starsLa 15La Klo 9.50-10.20
Karrenberg FeliciaPTO801 Alkeet 1
Lapset 1-2
DiscoLa 15La Klo 9.50-10.20
Kela Oskari9008, 9009, 9013 Pt
ja J1 Nuoret 1-Aikuiset
Go GentleTo 18To Klo 9.00-9.15
Kela Oskari9016 J2
Nuoret 1-Aikuiset
VauhdillaTo 15To Klo 9.00-9.15
Kraft EerikaPTO118 J2-J3Songs birdsLa 15La Klo 12.45-13.15
Kraft EerikaPTO131 Alkeet 1
Lapset 1-2
Auringon säteet La 18La Klo 12.45-13.15
Kraft EerikaPTO130 Jatko 1Kevät tuuliLa 18La Klo 12.45-13.15
Kraft Eerika1024 Alkeet 2
Lapset 1-2
Kevät tuuliLa 15La Klo 12.45-13.15
Kraft EerikaPTO124 Jatko 4Blue Bird variaatioLa 15,
La 18
La Klo 12.45-13.15
Käki Eevi1417KevätmarssiSu 15Su Klo 12.45-13.00
Käki Eevi1419KevätmarssiLa 15Pe Klo 16.45-17.20
Käki Eevi1408KevätsiivousLa 18Pe Klo 16.45-17.20
Käki Eevi1409KevätsiivousSu 15Su Klo 12.45-13.00
Käki Eevi8011JungleLa 18Pe Klo 16.45-17.20
Käki Eevi8043TimeLa 18Pe Klo 16.45-17.20
Käki Eevi8030PhoenixLa 15Pe Klo 16.45-17.20
Mäkelä Annika4012 Pt
Nuoret 1-Aikuiset
London BridgeTo 18Ke Klo 19.30-20.00
Mäkelä Annika4020 Alkeet 1
Nuoret 1-Aik
VacayTo 18Ke Klo 19.30-20.00
Mäkelä Ida5003 Alkeet 2
Lapset 2-Nuoret 1
AavikollaTo 15To Klo 9.45-10.05
Mäkelä Ida8002 Alkeet 1
Lapset 1
Nothing can
stop me!
Su 15Su Klo 10.10-10.50
Mäkelä Ida1414 Lastentanssi
5-6v.
Kaunotar ja hirviöSu 15Su Klo 10.10-10.50
Mäkelä IdaDaylightMy memoriesTo 15,
La 15
To Klo 9.45-10.05
Mäkelä Ida8028 Pt
Lapset 1-2
Go! Go! Go!To 15To Klo 9.45-10.05
Mäkelä Ida8020 Alkeet 2
Lapset 1
Girls!La 18La Klo 12.30-12.45
Mäkelä Ida8004 Alkeet 1
Lapset 1
Nothing can
stop me!
La 18La Klo 12.30-12.45
Mäkelä Ida8032 Pt
Lapset 1-2
Hola Chicas!Su 15Su Klo 10.10-10.50
Mäkelä Ida1025 Alkeet 2
Lapset 1-2
KevätvalssiSu 15Su Klo 10.10-10.50
Mäkelä Ida1067 Alkeet 1
Lapset 1-2
KevätpolkkaSu 18Su Klo 10.10-10.50
Mäkelä Ida1003 Esibaletti
alk. 6v.
Pieni merenneitoSu 15Su Klo 10.10-10.50
Mäyrä AnneSunlight + osa
Kisaryhmästä
MetamorphosisTo 18,
La 15,
Su 15
To Klo 11.15-12.05
Mäyrä AnneTwilightDiversionLa 15,
Su 15
Pe klo 16.00-16.45
Mäyrä AnneStarlightLevottomatTo 15To Klo 11.15-12.05
Mäyrä AnneDaylightI walk the lineSu 15,
Su 18
Pe klo 16.00-16.45
Mäyrä Anne1402 Lasten Show
3-4v.
Kaunotar vai
kulkuri
To 15To Klo 11.15-12.05
Mäyrä Anne1403 Lasten Show
5-6v.
Let it goSu 18Su Klo 10.50-11.00
Mäyrä Anne8027 Pt
Lapset 1-2
Shadow
of mine
To 18To Klo 11.15-12.05
Mäyrä Anne8024 Alkeet 2
Lapset 1-2
Shadow
of mine
Su 18Pe klo 16.00-16.45
Mäyrä Anne8005 Alkeet 1
Lapset 1
MamboSu 18Pe klo 16.00-16.45
Mäyrä Anne8058 J2-J3
Lapset 2-Nuoret 1
EnemyTo 18To Klo 11.15-12.05
Mäyrä Anne8044 J1
Lapset 2
Welcome to
the jungle
To 15To Klo 11.15-12.05
Nenonen Teija8045 J1
Lapset 2-Nuoret 1
EchoLa 18Pe Klo 17.35-18.50
Nenonen Teija4026 Pt
Lapset 2-Nuoret 1
Energy
of angel
La 18Pe Klo 17.35-18.50
Nenonen Teija8017 Alkeet 1
Lapset 2
DiamondsLa 15Pe Klo 17.35-18.50
Nenonen Teija4007, 4008 Pt
Nuoret 1-2
Honda babySu 15,
Su 18
Ke Klo 18.25-19.05
Nenonen Teija8055 J1
Nuoret 1-Aikuiset
Fear of
the water
La 15Pe Klo 17.35-18.50
Nenonen Teija8003 Pt
Lapset 1-2
Hold your
breath
To 18Ke Klo 17.20-17.40
Nenonen Teija4003, 4010 Alkeet 1
ja Pt Aik
Dance for youTo 18Ke Klo 17.20-17.40
Nenonen Teija8026 Alkeet 2
Nuoret 1-Aik
MalamenteLa 18Pe Klo 17.35-18.50
Nenonen Teija8053 J1
Nuoret 1-Aikuiset
ObsessionLa 18Pe Klo 17.35-18.50
Nenonen Teija4011 Open
Nuoret 1-Aik
Vibe a little bitSu 15,
Su 18
Ke Klo 18.25-19.05
Nenonen Teija4011 Open
Nuoret 1-Aik
Candy ShopTo 15,
Su 15
Ke Klo 18.25-19.05
Nenonen TeijaKR Alissa, Emma, Vilja,
Kerttu, Stella, Ada S.,
Ada K., Lia, Frida, Olivia,
Elsi, Katariina, Annika,
Lilli, Leonetta, Kira, Katrina,
Noomi + vara Saana ja Aada
Endless Inside +
some extra
La 18,
Su 15
Pe Klo 17.35-18.50
Nenonen TeijaKR Linn, Sohvi, Oona,
Isabel, Stella, Ada S.,
Ada K., Lia, Frida, Olivia,
Elsi, Katariina, Annika,
Lilli, Leonetta, Kira, Katrina, Noomi +
varalla Saana ja Aada
Endless Inside +
some extra
La 15,
Su 18
Pe Klo 17.35-18.50
Nenonen TeijaStarlightSinking mermaidsTo 15,
La 18
To Klo 12.05-12.15
Nenonen TeijaStarlightGoldwingSu 15Su Klo 14.00-14.10
Oksanen Nea734 Pt
Lapset 1-2
SunflowerLa 15La Klo 10.20-11.10
Oksanen Nea1404 Lasten Street
3-4v.
Feels Like SummerLa 15La Klo 10.20-11.10
Oksanen Nea700 Alkeet 2
Nuoret 1-Aik
All Eyes On MeLa 18La Klo 10.20-11.10
Oksanen Nea737 Pt Lapset 1-2 (Starlight ja Twilight)Friend Like MeLa 18La Klo 10.20-11.10
Patronen Tanja 1407 Lastentanssi
4-6v.
Mustekaloja ja
vähän muutakin
La 18
Patronen Tanja 1413 Lastentanssi
3-4v
UnicornsTo 18Ke Klo 17.55-18.25
Patronen Tanja 1002 Esibaletti
6-7v.
FlamingotTo 15Ke Klo 17.55-18.25
Patronen Tanja 1423 Lastentanssi
5-6v.
Prinsessojen
etsintäpartio
To 15Ke Klo 17.55-18.25
Patronen Tanja 8008 Alkeet 1
Lapset 1-2
Tää on meidän
show!
To 18Ke Klo 17.55-18.25
Patronen Tanja915 Alkeet 1
Aikuiset
A little bit of
Jazz for Mondays
To 15Ke Klo 17.55-18.25
Susi Margarita1041 Pt
Nuoret 1-Aik
AndantinoSu 18Su Klo 13.00-13.10
Yliperttula Oona802, 803 Pt ja J1  Nuoret 1-AikPyörreSu 18Su Klo 13.10-13.20
Ytredal Synne1021 Alkeet 2
Lapset 1-2
Arrival of
the Birds
Su 18Su Klo 17.00-17.15
Ytredal Synne5012 J1
Nuoret 1-Aikuiset
Looking Too
Closely
Su 18Su Klo 17.00-17.15
Schorin-Keltto Taina9007
Lapset 2
Savoy BlipTo 15To Klo 12.30-13.15
Schorin-Keltto Taina9000
Lapset 2
VarjoissaLa 15,
Su 18
Pe Klo 19.20-20.00
Schorin-Keltto Taina9011
Lapset 2
PöyhistelläänTo 18,
La 18
To Klo 12.30-13.15
Schorin-Keltto Taina/ Bruce Stegman9012
Lapset 2
Master BlasterTo 15,
Su 15
To Klo 12.30-13.15
Schorin-Keltto Taina/ Miriam Nelsson9015
Nuoret 2
Play Piano PlayLa 18Pe Klo 19.20-20.00
Schorin-Keltto Taina/ Robert Reed9015
Nuoret 2
Zodiak IsotTo 18To Klo 12.30-13.15
Schorin-Keltto Taina/ Robert Reed9012
Lapset 2
Zodiak trioLa 15Pe Klo 19.20-20.00
Schorin-Keltto Taina9015
Nuoret 2
Mikään ei
estä minua
To 18,
La 15
Pe Klo 19.20-20.00
Taina Schorin-Keltto9014
Nuoret 2-Aikuiset
Ain't she sweetSu 18Su Klo 13.20-14.00
Schorin-Keltto Taina9002
Lapset 2
PuistossaSu 15Su Klo 13.20-14.00
Schorin-Keltto Taina804 AikuisetSlip jigSu 15,
Su 18
Su Klo 13.20-14.00
Schorin-Keltto Taina/ Mark Goodman9017
Nuoret 2-Aikuiset
Hit that
Jive Jack
Su 15,
Su 18
Su Klo 13.20-14.00

TANSSIKESKUS FOOTLIGHT KESKUSTA

SALIT: MANSKU 1-4
Mannerheimintie 6 A-B (4.krs.),
00100 Helsinki
Puh: 010 239 7690 / 050 551 3362
Email: studio@footlight.fi
Aukioloajat
Kaikki laskutusasiat hoidetaan Manskun oppilastoimistossa, sähköposti  laskutus@footlight.fi
TANSSIKESKUS FOOTLIGHT LEPPÄVAARA

SALIT: LEPPIS 1-3
Konstaapelinkatu 4
(Kauppakeskus Galleria 2. krs.)
02650 Espoo
Puh: 050 373 1951
Aukioloajat 
Leppiksessä toimii täyden palvelun tanssitarvikeliike, joka palvelee kaikissa tarvikkeisiin liittyvissä kysymyksissä.
TANSSIKESKUS FOOTLIGHT LAUTTASAARI

SALIT: LAUTTIS 1-3
Itälahdenkatu 18A, 2. kerros
00210 HELSINKI
Aukioloajat 
TUNNIT KAUPUNGINOSISSA:
ROIHUVUORI: Porolahden peruskoulu, Roihuvuorentie 2, liikuntasali
LAAJASALO: Borgströminmäen asukastila, Föglönkuja 1 (Kruunuvuorenranta)
TANSSITARVIKELIIKE 
FOOTLIGHT JA NETTIKAUPPA
Yrjönkatu 25, 00100 Helsinki
Konstaapelinkatu 4, 02650 Espoo

Yhteistyökumppanit

fiFinnish
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram