Tanssitaan yhdessä tanssileirit:
6.-10.6.2022 Lauttasaaren toimipiste
7-9-vuotiaat Koodi TY 1
10-12-vuotiaat Koodi TY 2
13-14-vuotiaat Koodi TY 3
6.-10.6.2022 Mannerheimintien toimipiste
7-9-vuotiaat Koodi TY 16
10-12-vuotiaat Koodi TY 4
13-14-vuotiaat Koodi TY 5
15-17-vuotiaat Koodi TY 6
13.-17.6.2022 Leppävaaran toimipiste
7-9-vuotiaat Koodi TY 7
10-13-vuotiaat Koodi TY 8
14-17-vuotaat Koodi TY 9
13.-17.6.2022 Lauttasaaren toimipiste
7-9-vuotiaat Koodi TY 17
10-13-vuotiaat Koodi TY 18
14-17-vuotiaat Koodi TY 19
25.-29.7.2022 Leppävaaran toimipiste
7-9-vuotiaat Koodi TY 10
10-13-vuotiaat Koodi TY 11
14-17-vuotiaat Koodi TY 12
25.-29.7.2022 Lauttasaaren toimipiste
7-9-vuotiaat Koodi TY 13
10-13-vuotiaat Koodi TY 14
14-17-vuotaat Koodi TY 15
Balettia Balettia tanssileirit:
13.-17.6.2022 Mannerheimintien toimipiste
7-9-vuotiaat Koodi BB 1
10-12-vuotiaat Koodi BB 2
13-15-vuotiaat Koodi BB 3
Tanssitaan yhdessä leireillä tanssimme kolme tanssituntia päivässä. Lajeina ovat Showtanssi, Hiphop, Jazztanssi, Nykytanssi sekä Steppi. Päivä alkaa 35 min lämmittelyllä ja päättyy kehonhuoltoharjoitteisiin. Leirillä tarjoillaan lounas ja välipala, jotka sisältyvät leirimaksuun. Leirin aikana kokeillaan uusia tanssilajeja syvennetään osaamista tutuissa lajeissa, tehdään koreografioita, ulkoillaan ja saadaan uusia kavereita. Opettajina toimivat Tanssikeskus Footlightin opettajakunnan jäsenet. Leirin päätteeksi järjestämme avointen ovien tapahtuman, johon vanhemmat ovat tervetulleita tutustumaan leirillä opittuun materiaaliin. Mikäli koronatilanne estää yleisötapahtuman, streamaamme tapahtuman Vimeon kautta.
Balettia Balettia leirillä tanssitaan kaksi balettituntia sekä nykytanssitunti tai karakteritunti päivittäin. Aloitamme päivän yhteisellä lämmittelyllä ja päivä päättyy kehonhuoltoharjoitteisiin. Leirillä tarjoillaan lounas ja välipala, jotka sisältyvät leirimaksuun. Leirillä syvennetään Balettiteknistä osaamista, tutustutaan karakteritanssin luonteeseen ja syvennytään nykytanssintekniikkaan. Teemme pienimuotoisia koreografioita, ulkoilemme ja pidämme hauskaa tanssin parissa. Leirin päätteeksi kokoonnumme yhteen ja kutsumme läheiset katsomaan saavutuksiamme pienmuotoisen esityksen välityksellä. Mikäli koronatilanne estää yleisötapahtuman, streamaamme tilaisuuden Vimeon välityksellä.
Leiriaika kaikilla leireillä on 8.30-16.30. Tunnit alkavat klo 9.00 ja päättyvät klo 16.
Leirimaksu on 260€, joka sisältää opetuksen ja ruokailut. Varausmaksu 60€ (joka vähennetään leirimaksusta) tulee suorittaa 14 pv kuluessa ilmoittautumisesta ja tuolla vahvistetaan paikka leirillä. Sairastapauksesta johtuen voi osallistumisensa siirtää toiselle leirille.
Leiriläisillä toivomme olevan vapaa-ajan vahinkovakuutuksen, joka kattaa myös harrastustoiminnan yhteydessä tapahtuneet loukkaantumiset. Leiriläisillä tulee olla lajeihin sopivat varusteet muuten, paitsi steppikenkiä ei tarvita välttämättä. Jos sellaiset on, ne on toki hyvä ottaa mukaan.
Leirille voivat osallistua kaiken tasoiset harrastajat alkeista edistyneisiin.
Leireille tulee ilmoittautua viimeistään 3 viikkoa ennen leirin alkua:
Tervetuloa mukaan, tehdään tästä kesästä mahtava tanssikesä!