Joulunäytökset tanssitaan 18.-19.12.2021, Kenraaliharjoitukset ja näytösohjelmat lisätty 13.12.2021

Tanssikeskus Footlightin vuoden 2021 joulunäytökset tanssitaan Tikkurilan Lukion tiloissa Valkoisenlähteentie 53, 01370 Vantaa.

Näytökset tanssitaan:

  • Lauantai 18.12.2021 klo 13.00, klo 16.00 ja klo 19.00
  • Sunnuntai 19.12.2021 klo 13.00, klo 15.00 ja klo 18.00

Liput näytöksiin tulevat myyntiin maanantaina 15.11.2021.

Paikalle mahtuu 300 katsojaa / näytös. Näytökset myös striimataan eli etänäkin näytöstämme voi seurata.

Lippujen hinnat ovat:

  • Katsomolippu: 12 €
  • Striimauslippu: 20 €

Liput voit ostaa verkkokaupastamme LINKKI VERKKOKAUPPAAN, joka avautuu 15.11.2021 klo 10. Ostetut liput voi noutaa ennakkoon Mannerheimintien toimistoltamme 1.12.2021 lähtien. Mikäli niitä ei halua noutaa ennakkoon, ne saa esityspaikalta. Lipunmyynti avautuu molempina päivinä esityspaikalla klo 11. Lipuilla ei ole vaihto- tai palautusoikeutta.

Esitysjärjestykset, kenraaliharjoitukset ym tietoa täydentyy sivullemme.

Kartta esityspaikalle:
(yleisillä kätevimmin pääsee paikallisjunalla Tikkurilaan tai Hiekkaharjuun, ja siitä kävellen, pihassa myös parkkipaikkoja autoille):

Kenraaliharjoitukset ke 15.12. - su 19.12.2021 (päivitetty 13.12.2021)

KenraaliharjoituksetNäytöksissäTanssin nimiOpettaja/Koreografi
Ke 18.25-18.40su 15Let it Snow!Anjala Satu
Ke 18.25-18.40su 13Sweet Pea Anjala Satu
To 19.45-20.30la 13Alice in WonderlandAntonio Reine
To 19.45-20.30la 13, la 19OrphansAntonio Reine
Ei kenraaliala 16In SummerAntonio Reine
To 19.45-20.30la 16KissatanssiAntonio Reine
To 19.45-20.30la 16, su 15OrphansAntonio Reine
To 19.45-20.30la 19Alice in WonderlandAntonio Reine
To 19.45-20.30la 19Be CarefulAntonio Reine
To 19.45-20.30su 13SnowstormAntonio Reine
To 19.45-20.30su 13, su 18OrphansAntonio Reine
Su 14.30-14.40su 15A Dream Is A Wish Your Heart MakesAntonio Reine
To 17.00-17.50la 13Dance with meHentunen Ida
To 17.00-17.50la 13Lumihiutaleiden tanssiHentunen Ida
To 17.00-17.50la 13RIVERHentunen Ida
To 17.00-17.50la 16Just danceHentunen Ida
To 17.00-17.50la 16MINDHentunen Ida
To 17.00-17.50la 16USHentunen Ida
To 18.40-19.45la 16, su 13OverthoughtHentunen Ida
To 18.40-19.45la 19Blue BanisterHentunen Ida
To 18.40-19.45la 19MINDHentunen Ida
To 17.00-17.50la 19USHentunen Ida
Su 11.45-12.00su 13USHentunen Ida
Su 11.45-12.00su 15Dance with meHentunen Ida
To 17.00-17.50su 18Just danceHentunen Ida
To 18.40-19.45su 18MINDHentunen Ida
To 18.40-19.45su 18Tonttujen tanssiHentunen Ida
La 09.00-10.05la 13, la 19GuardiansHettithantari Sathis
La 09.00-10.05la 13, la 19SpaceHettithantari Sathis
La 09.00-10.05la 16, su 18GuardiansHettithantari Sathis
La 09.00-10.05la 16, su 18IncreaseHettithantari Sathis
La 09.00-10.05la 19DirectionHettithantari Sathis
La 09.00-10.05su 15GrowingHettithantari Sathis
La 10.05-10.30la 13MarsipaaniJokimies Anni
La 10.05-10.30la 16, su 18Petite SuiteJokimies Anni
La 18.00-18.15la 19Variaatio baletista PaquitaJokimies Anni
La 18.00-18.15la 19Variaatio baletista Prinsessa RuusunenJokimies Anni
Su 09.40-10.10su 15JoulutehtaallaJokimies Anni
Su 09.40-10.10su 15PolichinellesJokimies Anni
Su 09.40-10.10su 18JoulutehtaallaJokimies Anni
La 11.40-11.50la 13Better when I'm dancingKarrenberg Felicia
Su 14.20-14.30su 15FireKarrenberg Felicia
Ei kenraaliasu 18Olen vain minä Kela Oskari
Su 10.10-10.40su 13Tanssi neljälle / Pas de QuatreKraft Eerika
Su 10.10-10.40su 15PizzicatoKraft Eerika
Su 10.10-10.40su 15SoittorasiaKraft Eerika
Su 17.10-17.20su 18TähdetKraft Eerika
La 10.30-10.40la 13Girls ain't nothing but troubleLepoaho Sanna
Ei kenraaliasu 13Moi SmurffiinaLepoaho Sanna
Ei kenraaliasu 15Leijonan metsästysLepoaho Sanna
La 10.40-10.50la 16'bout to lose itMäkelä Annika
La 10.50-11.40la 13XMäkelä Ida
La 10.50-11.40la 13, su 13Drag me into the nightMäkelä Ida
La 10.50-11.40la 16JouluvalssiMäkelä Ida
La 10.50-11.40la 16We twoMäkelä Ida
La 10.50-11.40su 15JoulutähdetMäkelä Ida
La 10.50-11.40su 15We together!Mäkelä Ida
La 10.50-11.40su 18KimallusMäkelä Ida
La 10.50-11.40su 18YstävätMäkelä Ida
Pe 17.00-18.50la 19White DressKilpeläinen Ada/ Mäyrä Anne
Pe 17.10-18.50la 13KaamosMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50la 13KoiraräppiMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50la 13Re-mixMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50la 13, la 19Up, up, upMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50la 13, la 19Usvan tyttäretMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50la 13, su 15Tee työtäs laulellenMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50la 13, su 15WordsMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50la 19Makeat MustekalatMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50la 19, su 18EarthMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50su 13Re-mixMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50su 13SunshineMäyrä Anne
Pe 17.10-18.50su 15LupaanMäyrä Anne
To 17.50-18.40la 13, la 19ManeaterNenonen Teija
To 17.50-18.40la 13, su 15Endless InsideNenonen Teija
To 17.50-18.40la 16Fly AwayNenonen Teija
To 17.50-18.40la 16StarsNenonen Teija
To 17.50-18.40la 16TKNNenonen Teija
To 17.50-18.40la 16, su 15GoldwingNenonen Teija
To 17.50-18.40la 16, su 18Endless InsideNenonen Teija
To 17.50-18.40la 19, su 18 PartitionNenonen Teija
Su 10.40-11.20su 13Who's There?Nenonen Teija
Su 10.40-11.20su 13, su 18 BarrioNenonen Teija
Su 10.40-11.20su 15Who's There?Nenonen Teija
Su 10.40-11.20su 18Oikeiden luonaNenonen Teija
Su 10.40-11.20su 18WomanizerNenonen Teija
Ei kenraaliala 16LumileiPaakkanen Saana/Käki Eevi
La 11.50-12.05la 19Can your friends do this?Paakkanen Saana/Käki Eevi
Ei kenraaliala 19Nuorten lumiukkojen mietteitäPaakkanen Saana/Käki Eevi
La 11.50-12.05su 13YllätysvieraitaPaakkanen Saana/Käki Eevi
Ei kenraaliala 16Tanssivat kissatPatronen Tanja
Ei kenraaliasu 15RevontuletPatronen Tanja
Su 17.00-17.10su 18KarkkiprinsessatPatronen Tanja
Ke 18.00-18.25la 16LeijonatSavela Marianna
Ke 18.00-18.25la 16MaalaistytötSavela Marianna
Ke 18.00-18.25su 13Juhlan tunnelmaaSavela Marianna
Pe 19.20-19.30la 13Wink and a smileSchorin-Keltto Taina
Pe 19.00-19.10la 13, su 1542nd streetSchorin-Keltto Taina
Pe 19.30-19.40la 16Rytmissä, rytmissäSchorin-Keltto Taina
Pe 19.40-19.50su 13JoulumafiaSchorin-Keltto Taina
Pe 19.10-19.20su 13Pöytä on katettu!Schorin-Keltto Taina
Pe 19.50-20.00su 15Bye Bye BluesSchorin-Keltto Taina
Pe 20.00-20.10su 15, su 18JiggaillaanSchorin-Keltto Taina
Pe 20.20-20.30la 16Hit that Jive JackSchorin-Keltto Taina/
Goodman Mark
Pe 20.10-20.20la 19, su 18Play Piano PlaySchorin-Keltto Taina/
Nelsson Miriam
Pe 18.50-18.55la 19, su 18ZodiakSchorin-Keltto Taina/
Reed Robert
Pe 18.55-19.00su 15ZodiakSchorin-Keltto Taina/
Reed Robert
Su 17.20-17.30su 18FictionShirazi Shervin
Ke 20.10-20.45su 15DazzlingSnellman Ella
Ke 20.10-20.45su 18KissSnellman Ella
Ke 20.10-20.45su 18No one knows meSnellman Ella
Pe 20.30-20.40la 19The BlackbirdYliperttula Oona
Pe 20.40-20.50su 15Slip JigYliperttula Oona

Ohjelma la 18.12.2021 klo 13

 Tanssin nimiOpettajaTaso ja ikäryhmä / Tuntinumero
1Usvan tyttäretMäyrä AnneSunlight
2Lumihiutaleiden tanssiHentunen IdaLastentanssi 3-4v. / 1410
3Wink and a smileSchorin-Keltto TainaLapset 2 / Mia ja Stella
4Better when I'm dancingKarrenberg FeliciaLasten Show 5-6v. / 1425
5Girls ain't nothing but troubleLepoaho SannaPerustaso, Lapset 1-2 / 734
6OrphansAntonio ReineKisaryhmä
7WordsMäyrä AnneTwilight
8KoiraräppiMäyrä AnneLasten Show 3-4v. / 1402
9Dance with meHentunen IdaAlkeet 2 Lapset 1-2 / 8023
10Up, up, upMäyrä AnneDaylight
11SpaceHettithantari SathisLia's solo
12MarsipaaniJokimies AnniPerustaso Lapset 1-2 / 1031
 Väliaika  
13Endless InsideNenonen TeijaKisaryhmä
14RIVERHentunen IdaPerustaso Lapset 2-Nuoret 1 / 8039
1542nd streetSchorin-Keltto TainaLapset 1-2 / 9011
16Alice in WonderlandAntonio ReinePerustaso Lapset 1-2 / 8060
17GuardiansHettithantari SathisKerttu, Ada, Elsi
18Re-mixMäyrä AnneAlkeet 2 Lapset 1-2 / 8024
19Drag me into the nightMäkelä IdaDaylight
20XMäkelä IdaAlkeet 2 Lapset 2-Nuoret 1 / 5003
21Tee työtäs laulellenMäyrä AnneStarlight
22KaamosMäyrä AnneJ1 Lapset 2 / 8044
23ManeaterNenonen TeijaOpen & Pt Nuoret 1-Aikuiset / 4011&4010

Ohjelma la 18.12.2021 klo 16

 Tanssin nimiOpettajaTaso ja ikäryhmä / Tuntinumero
1OrphansAntonio ReineKisaryhmä
2MaalaistytötSavela MariannaAlkeet 2 Lapset 1-2 / 1025
3Just danceHentunen IdaLastentanssi 5-6v. / 1421
4We twoMäkelä IdaPerustaso Lapset 1-2 / 8031
5TKNNenonen TeijaJ1 Lapset 2-Nuoret 1 / 4013
6In SummerAntonio ReineLastentanssi 3-4v. /1409
7Rytmissä, rytmissäSchorin-Keltto TainaLapset 1-2 / 9002
8LumileiPaakkanen Saana/
Käki Eevi
Lastentanssi 3-4v. /1408
9MINDHentunen IdaPerustaso Nuoret 1-2 / 5006
10KissatanssiAntonio ReineAlkeet 1 Lapset 1-2 / 8013
11GoldwingNenonen TeijaStarlight
12USHentunen IdaAlkeet 1 Nuoret 1-Aikuiset / 902
13OverthoughtHentunen IdaTwilight
  Väliaika 
14Petite SuiteJokimies AnniJatko 1 Lapset 2-Nuoret 1 / 1045
15'bout to lose itMäkelä AnnikaPerustaso Nuoret 1-Aikuiset / 4012
16Tanssivat kissatPatronen TanjaLastentanssi 3-4v. / 1413
17JouluvalssiMäkelä IdaPerustaso Nuoret 1-Aikuiset / 1041
18IncreaseHettithantari SathisAlkeet 1 Lapset 1-2 ja Pt+Open Nuoret 1-Aikuiset / 703&723&741&729
19Endless InsideNenonen TeijaKisaryhmä
20Fly AwayNenonen TeijaAlkeet 1 Lapset 1 / 8003&8029
21LeijonatSavela MariannaPerustaso Lapset 1-2 / 8032
22StarsNenonen TeijaJ1 Lapset 2-Nuoret 1 /8045
23Hit that Jive JackGoodman MarkAikuiset / 9017
24GuardiansHettithantari SathisSunlight

Ohjelma la 18.12.2021 klo 19

 Tanssin nimiOpettajaTaso ja ikäryhmä / Tuntinumero
1Usvan tyttäretMäyrä AnneSunlight
2Makeat MustekalatMäyrä AnneLasten Show 5-6v. / 1403
3ZodiakReed RobertLapset 2 / Beata, Kate, Isabel
4Nuorten lumiukkojen mietteitäPaakkanen Saana/
Käki Eevi
Lastentanssi 5-6v. / 1417
5SpaceHettithantari SathisLia's solo
6Blue BanisterHentunen IdaPerustaso Nuoret 1-Aikuiset / 907
7Can your friends do this?Paakkanen Saana/
Käki Eevi
J1 Lapset 2 / 8043
8Variaatio baletista PaquitaJokimies AnniJ3 / PTO 119
9Be CarefulAntonio ReinePerustaso Lapset 2-Nuoret 1 / 4014
10MINDHentunen IdaJ1-J2 Nuoret 1- Nuoret 2 / 8052
11OrphansAntonio ReineKisaryhmä
12Alice in WonderlandAntonio ReinePerustaso Lapset 2 / 8030
  Väliaika 
13GuardiansHettithantari SathisKerttu, Ada, Elsi
14White dressKilpeläinen Ada Ada
15DirectionHettithantari SathisPerustaso Lapset 1-2 / 737
16Variaatio baletista Prinsessa RuusunenJokimies AnniJ3-J4 / PTO 120
17Up, up, upMäyrä AnneDaylight
18The BlackbirdYliperttula OonaJ1 Nuoret 1-Aikuiset / 802&803
19EarthMäyrä AnneTwilight
20ManeaterNenonen TeijaOpen & Pt Nuoret 1-Aikuiset / 4011&4010
21US Hentunen IdaAlkeet 1 Nuoret 1-Aikuiset / 904
22Play Piano PlayNelson MiriamNuoret 1-Aikuiset
23PartitionNenonen TeijaPerustaso & J1 Nuoret 1-Aikuiset / 4007&4008&4013

Ohjelma su 19.12.2021 klo 13

 Tanssin nimiOpettajaTaso ja ikäryhmä / Tuntinumero
1Moi SmurffiinaLepoaho SannaLasten Street 3-4v. / 1404
2Pöytä on katettu!Schorin-Keltto Taina Lapset 1-2 / 9012
3SnowstormAntonio ReineAlkeet 1 Lapset 1-2 / 8014
4USHentunen IdaAlkeet 1 Nuoret 1-Aikuiset / 905
5JoulumafiaSchorin-Keltto TainaLapset 1-Lapset 2 / 9007
6OrphansAntonio ReineKisaryhmä
7YllätysvieraitaPaakkanen Saana/Käki EeviAlkeet 1 Lapset 1-2 / 8011
8Tanssi neljälle / Pas de QuatreKraft EerikaJ4 / PTO 124
9OverthoughtHentunen IdaTwilight
10SunshineMäyrä AnneAlkeet 1 Lapset 1 / 8005
11Who's There?Nenonen TeijaPerustaso Lapset 2-Nuoret 1 / 8040
12Drag me into the nightMäkelä IdaDaylight
13Re-mixMäyrä AnnePerustaso Lapset 1-2 / 8027
14Sweet PeaAnjala Satu Alkeet 1 Lapset 1-2 / 9001
15Juhlan tunnelmaaSavela MariannaAlkeet 2 Lapset 1-2 / 1024
16BarrioNenonen TeijaJ1 Nuoret 1-Aikuiset / 8053&8055

Ohjelma su 19.12.2021 klo 15

 Tanssin nimiOpettajaTaso ja ikäryhmä / Tuntinumero
1WordsMäyrä AnneTwilight
2FireKarrenberg FeliciaAlkeet 1 Lapset 1-2 / PTO 801
3A Dream Is A Wish Your Heart MakesAntonio ReineLastentanssi 5-6v. / 1419
4PolichinellesJokimies AnniAlkeet 2 Lapset 1-2 / 1008
5Let it Snow!Anjala SatuAlkeet 1 Lapset 1-2 / 9018
6Dance with meHentunen IdaAlkeet 1 Lapset 1-2 / 8015
7GrowingHettithantari SathisPerustaso Lapset 2 / 8035
8Bye Bye BluesSchorin-Keltto TainaLapset 1-Lapset 2 / 9000
9Endless InsideNenonen TeijaKisaryhmä
10JiggaillaanSchorin-Keltto TainaAikuiset / 804
11SoittorasiaKraft EerikaJ1 Nuoret 1-Aikuiset / PTO 130
12Tee työtäs laulellenMäyrä AnneStarlight
Väliaika
1342nd streetSchorin-Keltto TainaLapset 1-2 / 9011
14JoulutehtaallaJokimies AnniJ1 / PTO 115
15Leijonan metsästysLepoaho SannaLasten Street 5-6v. / 1405
16We together!Mäkelä IdaAlkeet 2 Lapset 1 / 8020
17PizzicatoKraft EerikaJ2-J3 / PTO 118
18RevontuletPatronen TanjaLastentanssi 5-6v. / 1423
19Who's There?Nenonen TeijaAlkeet 1 Lapset 2 / 8017
20DazzlingSnellman EllaJ1 Nuoret 1-Aikuiset / 8054
21ZodiakReed RobertNuoret 1 / Sunlight +1 9015
22Slip JigYliperttula OonaJ1 Nuoret 1-Aikuiset / 803
23LupaanMäyrä AnneJ2-J3 Lapset 2-Nuoret 1 / 8058
24GoldwingNenonen TeijaStarlight
25OrphansAntonio ReineKisaryhmä

Ohjelma su 19.12.2021 klo 18

 Tanssin nimiOpettajaTaso ja ikäryhmä / Tuntinumero
1GuardiansHettithantari SathisSunlight
2Just danceHentunen IdaLastentanssi 5-6v. / 1420
3TähdetKraft EerikaAlkeet 1 Lapset 1-2 / PTO 131
4Olen vain minä Kela OskariJ2 / Lia ja Ronya
5BarrioNenonen TeijaJ1 Nuoret 1-Aikuiset / 8053&8055
6KarkkiprinsessatPatronen TanjaEsibaletti 6-7v. / 1002
7OrphansAntonio ReineKisaryhmä
8MINDHentunen IdaJ2 Nuoret 1-Aikuiset / 914
9Tonttujen tanssiHentunen IdaPerustaso Lapset 2-Nuoret 1 / 8037
10JoulutehtaallaJokimies AnniPerustaso Lapset 1-2 / 1033
11EarthMäyrä AnneTwilight
12YstävätMäkelä IdaAlkeet 1 Lapset 1 / 8004
13Play Piano PlayMiriam NelsonJatko 2
14IncreaseHettithantari SathisAlkeet 1 Lapset 1-2 ja Pt+Open Nuoret 1-Aikuiset /
703&723&741&729 
 Väliaika  
15Petite SuiteJokimies AnniJatko 1 Lapset 2-Nuoret 1 / 1045
16Oikeiden luonaNenonen TeijaAlkeet 2 Nuoret 1-Aikuiset / 8026
17KimallusMäkelä IdaLastentanssi 5-6v. / 1414
18FictionShirazi ShervinJ1 & Open Nuoret 1-Aikuiset / 726&401&724
19ZodiakReed RobertLapset 2 / Beata, Kate, Isabel
20Endless InsideNenonen TeijaKisaryhmä
21No one knows meSnellman EllaPt & J1 Nuoret 1-Aikuiset / 5008&5012
22WomanizerNenonen TeijaAlkeet 2 & Pt Lapset 2-Nuoret 2 / 4026&4004
23KissSnellman EllaAlkeet 1 Lapset 2-Nuoret 1 / 4000
24JiggaillaanSchorin-Keltto TainaAikuiset / 804
25PartitionNenonen TeijaPt & J1 Nuoret 1-Aikuiset / 4007&4008&4013
TANSSIKESKUS FOOTLIGHT KESKUSTA

SALIT: MANSKU 1-4
Mannerheimintie 6 A-B (4.krs.),
00100 Helsinki
Puh: 010 239 7690 / 050 551 3362
Email: studio@footlight.fi
Aukioloajat
Kaikki laskutusasiat hoidetaan Manskun oppilastoimistossa, sähköposti  laskutus@footlight.fi
TANSSIKESKUS FOOTLIGHT LEPPÄVAARA

SALIT: LEPPIS 1-3
Konstaapelinkatu 4
(Kauppakeskus Galleria 2. krs.)
02650 Espoo
Puh: 050 373 1951
Aukioloajat 
Leppiksessä toimii täyden palvelun tanssitarvikeliike, joka palvelee kaikissa tarvikkeisiin liittyvissä kysymyksissä.
TANSSIKESKUS FOOTLIGHT LAUTTASAARI

SALIT: LAUTTIS 1-3
Itälahdenkatu 18A, 2. kerros
00210 HELSINKI
Aukioloajat 
TUNNIT KAUPUNGINOSISSA:
ROIHUVUORI: Porolahden peruskoulu, Roihuvuorentie 2, liikuntasali
LAAJASALO: Borgströminmäen asukastila, Föglönkuja 1 (Kruunuvuorenranta)
TANSSITARVIKELIIKE 
FOOTLIGHT JA NETTIKAUPPA
Yrjönkatu 25, 00100 Helsinki
Konstaapelinkatu 4, 02650 Espoo

Yhteistyökumppanit

fiFinnish
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram